داستان های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده در مشهد رونمایی شد – وبگاه بناهای آبی تاریخی

نمایش داستان های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره های شاهنامه در میدان فردوسی مشهد، با حضور مدیران شهری و شهروندان هنردوست این شهر رونمایی شد
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حاشیه این مراسم گفت: این آیین در راستای توجه به ظرفیت های اصیل تاریخی و هویتی مشهد و تلفیق بیشتر ارزش های ملی و مذهبی در این شهر و ارج نهادن به داشته های غنی و اصیل ادبی برنامه ریزی و برگزار شد.

نرگس شالچیان افزود: رونمایی از نمایش داستان سیاوش برای نخستین بار به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره های میدان فردوسی نیز در این مراسم اجرا شد که با بهره مندی از این ویژگی شهروندان و گردشگران می توانند با استفاده از نرم افزار مربوطه و روشن کردن دوربین تلفن همراه خود مقابل نقاشی های دیواری این میدان، داستان نقاشی را به صورت گویا شنیده و در ذهن خود تصویرسازی کنند.

نمایش داستان های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره های شاهنامه در میدان فردوسی مشهد، با حضور مدیران شهری و شهروندان هنردوست این شهر رونمایی شد.

نقشگری (پرفورمنس) شخصیت های شاهنامه، اجرای نقالی و بازخوانی داستان های شاهنامه در کنار دیوارنگاره های این میدان از دیگر برنامه هاست.
25 اردیبهشت ماه در تقویم ملی کشور به نام روز بزرگداشت بزرگ حماسه سرای ایران حکیم ابوالقاسم فردوسی نامگذاری شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در میدان فردوسی مشهد با حضور جمع زیادی از شهروندان و مدیران شهری برگزار شد و برنامه های مختلفی در این آیین به اجرا درآمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *